Babycafé

babycafe

Nu drar vi igång babycafé för terminen! Välkommen den 4/9!

Onsdagar kl 9-10.30 är du som småbarnsförälder, eller mor- och farförälder, välkommen till babycafé för barn i åldern 0-18 månader. Vi börjar med en sångstund ledd av Annika Lord och fortsätter sedan att umgås och fika.

Tiden är anpassad för att de med äldre syskon i förskola ska kunna vara med. Behöver du gå tidigare är det inget problem. Du behöver inte anmäla dig och det går bra att komma någon gång ibland om man känner att det blir för mycket med varje vecka.

Babycaféet och fikat är gratis.

Har du frågor får du gärna mejla till equmeniakyrkanmysingso@gmail.com. Du kan också gå in på vår Facebook-sida Equmeniakyrkan Mysingsö och skicka meddelande där.

Klicka här för att läsa om Babycafét i Oskarshamns tidningen!

Välkommen!